دارالترجمه : ترجمه رمان "شطرنج با ماشین قیامت" به زبان‌های عربی و فرانسه

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از انتشارات سوره مهر، رمان "شطرنج با ماشین قیامت" نوشته "حبیب احمدزاده" که چندی پیش به زبان آلبانیایی ترجمه و در این کشور منتشر شد، با استقبال رسانه های آلبانی در قالب گزارش و نقد و برنامه تلویزیونی مواجه شده است. 

این کتاب همچنین در کوزو، به دلیل آلبانیایی تبار بودن مردم آن، مورد توجه روزنامه ها و مجلات قرار گرفته است . 

ترجمه رمان "شطرنج با ماشین قیامت" به زبان آلبانیایی از نسخه انگلیسی کتاب و توسط "گنس ملویا" سردبیر روزنامه انگلیسی زبان "آلبانین دیلی نیوز" که پیش از این سفیر کشورش در سازمان ملل متحد بوده، صورت گرفته و توسط موسسه انتشاراتی "ایده آرت" منتشر شده است.

"شطرنج با ماشین قیامت" پیش از این توسط "پال اسپراکمن" در کشور آمریکا به زبان انگلیسی ترجمه و منتشر شده که در دانشگاه راتجرز این کشور به عنوان کتاب درسی مورد استفاده قرار می گیرد. 

محمد الامین، مترجم عراقی الاصل مقیم کشور هلند نیز در حال انجام ترجمه این رمان به زبان عربی است. 

همچنین "کریستوف بالایی" استاد دانشگاه سوربن پاریس که به تازگی ترجمه کتاب "داستان های شهر جنگی" احمد زاده را به پایان برده ، ترجمه رمان "شطرنج با ماشین قیامت" به فرانسه را نیز در دستور کار حود خود قرار داده است. 

وقایع رمان "شطرنج با ماشین قیامت" در آبادان و طی 3روز از روزهای محاصره این شهر توسط نیروهای بعثی صدام اتفاق می‌افتد. 

قهرمان این رمان دیده‌بان جوانی است که ناچار به جای دوست مجروحش راننده ماشین حمل غذا می‌شود. وی این مسوولیت را در حد خود نمی‌داند و سعی دارد افراد کمتری از آن با خبر شوند. 

جوان رزمنده از طرفی هم مامور به انجام دیده‌بانی برای عملیاتی می‌شود که در آن قرار است رادار عراقی موسوم به "سامبلین" را گمراه کنند. این رادار را "ماشین قیامت ساز" می‌نامند. 

دیده‌بان جوان در 3 روز و به واسطه شغل جدید و نیز مأموریتش با آدم‌های مختلفی آشنا می‌شود و تحولی در او به وجود می آید. 

این کتاب تاکنون برنده جوایز متعددی بوده و در ایران و توسط انتشارات سوره مهر به چاپ چهاردهم رسیده است. 

ماخذ: خبرگزاری کتاب 

 

مترجم : ترجمه با کیفیت عالی ، قیمت معقول دارالترجمه تخصصی ترین شبکه مجازی ترجمه دارالترجمه ارتباط مرکز ویرایش و ترجمه دارالترجمه ترجمه پزشکی ، شیمی ، علوم اجتماعی ، حقوق ، فنی و مهندسی ، مدیریت دارالترجمه ترجمه با تایپ رایگان و کیفیت عالی در اسرع وقت دارالترجمه ترجمه آنلاین متن فارسی به انگلیسی دارالترجمه ترجمه متون تخصصی انگلیسی ـ فارسی و فارسی ـ انگلیسی دارالترجمه ترجمه متون انگلیسی با کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسب دارالترجمه دارالترجمه متون تخصصی از فارسی به انگلیسی دارالترجمه ترجمه ی متون تخصصی به زبان فارسی دارالترجمه ترجمه یا بازخوانی اسناد و متون دارالترجمه خدمات ترجمه عمومی و تخصصی دارالترجمه ارتباط ترجمه متون انگلیسی فوری و باکیفیت بالا دارالترجمه ترجمه همزمان متون خارجی به زبان فارسی دارالترجمه ترجمه و مترجم بصورت همزمان انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی دارالترجمه دارالترجمه : ترجمه متون نصف قیمت دارالترجمه ترجمه مقاله های دانشگاهی آماده با کیفیت بالا دارالترجمه ترجمه پروژه های علمی دارالترجمه ترجمه فارسی به انگلیسی متون تخصصی دارالترجمه ترجمه متن آنلاین دارالترجمه مترجم آنلاین متون : ترجمه آنلاین فارسی به انگلیسی ، انگلیسی به فارسی دارالترجمه ترجمه کلیه متون فرانسوی و انگلیسی زیر نظر مترجم حرفه ای دارالترجمه ترجمه حرفه ای متون تخصصی متون دارالترجمه دارالترجمه باتجربه 24 سال سابقه دارالترجمه دارالترجمه : ترجمه فوری کلیه متون و اسناد به کلیه زبان ها دارالترجمه ارائه سرویس 24 ساعته در ترجمه تمامی زمینه های تخصصی دارالترجمه دارالترجمه : ترجمه با تخفیف ویژه در خدمات دارالترجمه ترجمه روان متون فارسی به انگلیسی دارالترجمه سایت پیشرو و کارآفرین و با هدف ارائه خدمات ترجمه از طریق اینترنت دارالترجمه دارالترجمه : ترجمه با دریافت این مقاله به صورت فایل PDF دارالترجمه دارالترجمه با قریب 25 سال تجربه در امر ترجمه با حفظ کیفیت و رعایت امانتداری دارالترجمه دارالترجمه : ترجمه تخصصی - مهاجرت به کاناداو استرالیا و خدمات آکادمی و ... دارالترجمه ترجمه متون انگلیسی با قیمت مناسب در اسرع وقت با قیمت و کیفیت مناسب دارالترجمه ترجمه و انجام پروپوزال ، پایان نامه ، مقاله ، سمینار دارالترجمه ترجمه متون عربی به فارسی – ترجمه متون فارسی به عربی دارالترجمه ترجمه فارسی به انگلیسی متون تخصصی دارالترجمه ترجمه متون تخصصی بصورت انلاین دارالترجمه مترجم آنلاین دارالترجمه دارالترجمه آنلاین دانشجویی و متون تخصصی ( خرید ترجمه آماده ) دارالترجمه دارالترجمه : خدمات ترجمه فرانسه به فارسی دارالترجمه سایت ترجمه آنلاین متن فارسی به انگلیسی و برعکس دارالترجمه سایت ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی دارالترجمه ترجمه از / به زبانهای انگلیسی ، فرانسه ، آلمانی ، روسی ، عربی ، اسپانیولی ، ... دارالترجمه خدمات ترجمه فنی تخصصی و تضمینی فارسی به انگلیسی دارالترجمه خدمات تخصصی خود راشامل : دارالترجمه ارتباط ترجمه زبان انگلیسی – تخصصی دارالترجمه ارتباط ترجمه غیررسمی تمام متون تخصصی به تمام زبانها در اسرع وقت دارالترجمه
/ 0 نظر / 27 بازدید