دارالترجمه تخصصی ارتباط : انتشار 65 عنوان کتاب در چهار روز برای کودکان و نوجوان

از میان 1148 عنوان کتاب منتشر شده در روزهای 14 تا 18 آبان ماه، سهم بخش کودک و نوجوان تنها 65 عنوان کتاب است.

ایبنا نوجوان: براساس گزارش آماری هفته، طی روزهای چهاردهم تا هجدهم آبان‌ماه، 1148 عنوان کتاب در بانک اطلاعات خانه‌ی کتاب ثبت شده‌ است که از این میان، 65 عنوان به بخش کودک و نوجوان اختصاص دارد. 

از میان کتاب‌های منتشر شده در این بخش، 42 عنوان تالیفی و 23 عنوان ترجمه‌اند. بیش‌ترین کتاب‌های ترجمه هم با 2 عنوان از «مهری فرزانه» است. 

در این فاصله‌ی زمانی، تعداد کتاب‌های بازچاپ شده بیش‌تر از کتاب‌های چاپ نخست‌ بوده است؛ به طوری‌که 50 عنوان این کتاب‌ها بازچاپ شده و 15 عنوان دیگر چاپ نخست هستند. 
انتشارات نسل نواندیش با 3 عنوان بیش‌ترین کتاب‌های چاپ نخست را منتشر کرده است. 

کتاب «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» که طی این روزهای آبان‌ماه برای سی و ششمین بار منتشر شده، شاخص بیش‌ترین نوبت چاپ را به خود اختصاص داده ‌است. این اثر ماندگار «مهدی آذریزدی» را انتشارات امیرکبیر در 232 صفحه منتشر کرده است. 

شاخص بیش‌ترین صفحه هم با 360 صفحه به کتاب «طلوع تاریکی» تعلق دارد. این کتاب نوشته‌ی «آنتونی هوروویتس» است که «کتاب‌سرای تندیس» آن را با ترجمه‌ی «گیتا گرگانی» منتشر کرده ‌است. 

«رنگین کمان: انس با قرآن کریم در دوره‌ی پیش از دبستان» عنوان کتابی است که با 20 هزار نسخه، بیش‌ترین شمارگان کتاب‌های کودک و نوجوان منتشر شده در این فاصله‌ی زمانی را به خود اختصاص داده است. 
این کتاب را «الهه ستوده» نوشته و انتشارات مدرسه برای نخستین بار منتشر کرده است. 

گران‌ترین کتابی که در این مدت در بخش کودک و نوجوان منتشر شده هم کتابی از «مصطفی رحماندوست» است. «ضرب‌المثل‌ها و قصه‌هایشان: قصه‌های فروردین» را انتشارات محراب قلم با قیمت 8500 تومان برای پنجمین بار راهی کتاب‌فروشی‌ها کرده است.

منبع: کتاب ایران

 

 

 

 

/ 0 نظر / 16 بازدید