دارالترجمه : ترجمه آخرین رمان الکساندر دوما

بعد از «کنت‌ دومونت کریستو»، ماه‌منیر مینوی آخرین رمان الکساندر دوما را با نام «شوالیه‌ی دوسنت هرمین» به فارسی ترجمه می‌کند.

به گزارش ایسنا، «شوالیه‌ی دوسنت هرمین» الکساندر دوما، رمانی مفصل از این داستان‌نویس فرانسوی است که پس از سال‌ها پیدا شده است.

به گفته‌ی مترجم، این اثر کتابی قطور از دست‌نوشته‌های این نویسنده است که به طور مسلم، آخرین رمان مفصل اوست که اجل مهلت اتمام آن را به او نداده است.

در اواخر دهه‌ی ۸۰ میلادی، یک استاد دانشگاه در بایگانی شهر پاریس، تصادفا نامه‌ای از الکساندر دوما پیدا کرد که به یک کشف انجامید. این نامه مشخص می‌کرد، دوما که با «سه تفنگدار» ‌و «کنت دومونت کریستو» به شهرت جهانی رسیده است، آخرین رمان حماسی خود را که بیش از یک قرن ناپدید شده بود، ناتمام نوشته بود.

جست‌وجوهای ادبی بسیاری در طول سال‌ها انجام گرفت، تا این‌که این داستان گم‌شده پیدا شد.

کتاب یادشده بعد از پایان ترجمه، از سوی انتشارات توس منتشر خواهد شد.

«کنت دومونت کریستو» اثر دیگری است که این مترجم از دوما ترجمه کرده و به زودی از سوی انتشارات یادشده و در نمایشگاه کتاب امسال عرضه خواهد شد. این اثر رمانی است نیمه‌تاریخی و نیمه‌داستانی از دوماست.

به گفته‌ی مینوی، این اثر یکی از اولین کتاب‌هایی است که در زمان ناصرالدین‌شاه قاجار به وسیله‌ی «طاهر میرزا» که از شاهزادگان قاجار بوده، به زبان فارسی ترجمه و چاپ سنگی شده است.

او افزود: این ترجمه‌ی نیمه‌کامل در طول صد و اندی سال، بارها در سال‌های مختلف تجدید چاپ شده است و تا آن‌جا که می‌دانم، اقتباس‌مانندی هم از آن به قلم ذبیح‌الله منصوری منتشر شده است. از آن‌جا که کتاب بسیار مفصل و ترجمه‌ی آن مشکل بود، هیچ‌یک از مترجمان ما درصدد برنیامدند ترجمه‌ای دقیق و کامل از این اثر بزرگ ارائه دهند.

مینوی گفت: تا جایی‌که امکان داشته است، کتاب‌ها را از متن اصلی خوانده‌ام و تازه آن‌وقت متوجه شدم که ترجمه‌های ما اغلب ناقص و به دور از مفهوم زبان اصلی است. من کتاب «کنت دومونت کریستو» را از زبان اصلی آن یعنی از فرانسه بارها خوانده‌ام و همیشه دریغ داشتم از این‌که جوانان ما از خواندن این کتاب محروم بمانند یا ناچار باشند آن را با ترجمه‌ای ناقص و با انشای ثقیل و کهنه‌ی عصر ناصری بخوانند؛ به این دلیل تصمیم گرفتم که کتاب را از متن اصلی ترجمه کنم.

ماخذ: aftabnews .ir/vdcb8sbrhwbaz.html

 

ترجمه کلیه متون فارسی : اقتصادی ، اجتماعی ، فنی ، ورزشی و سیاسی دارالترجمه مترجم فوری دارالترجمه ترجمه تکست انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی دارالترجمه ترجمه ی توافقی متون انگلیسی به فارسی با قیمت مناسب دارالترجمه ترجمه متون ادبی ، علمی ، تجاری و صنعتی دارالترجمه ترجمه  ارزان متون تخصصی دانشجویی دارالترجمه ترجمه روان متون فارسی به انگلیسی دارالترجمه ترجمه متون و جمله های فارسی به انگلیسی دارالترجمه ترجمه تخصصی کلیه متون به کلیه زبانها با کیفیت عالی دارالترجمه خدمات ترجمه فنی دارالترجمه دار الترجمه با هزینه کم کیفیت بالا و زمان تحویل بموقع دارالترجمه مترجم انگلیسی در ترجمه کلیه متون تخصصی ، عمومی ، دانشجوئی دارالترجمه ترجمه انگلیسی به فارسی با مناسبترین قیمت دارالترجمه دقیق ترین و مطمئن ترین سایت ترجمه در کوتاهترین زمان دارالترجمه ترجمه مقالات و مجلات اینترنتی دارالترجمه دارالترجمه با بیش از یک ربع قرن فعالیت ترجمه دارالترجمه ترجمه متون تخصصی فنی و مهندسی انگلیسی فارسی دارالترجمه ترجمه متون انگلیسی و فارسی : صفحه ای و خطی دارالترجمه دارالترجمه اینترنتی با کادری از مترجمان با تجربه دارالترجمه ترجمه متن آنلاین انگلیسی به فارسی دارالترجمه ترجمه متون تخصصی انگلیسی ـ فارسی و فارسی ـ انگلیسی دارالترجمه وبسایت ترجمه با تایپ مجانی و رایگان دارالترجمه ترجمه آنلاین و فوری فارسی به انگلیسی دارالترجمه ترجمه فارسی به انگلیسی متون علمی دارالترجمه ترجمه کلیه اسناد در سریعترین زمان دارالترجمه دارالترجمه آنلاین دانشجویی و متون تخصصی ( خرید ترجمه آماده ) دارالترجمه بزرگترین دارالترجمه اینترنتی ایران دارالترجمه ترجمه انلاین متون تخصصی و غیر تخصصی دارالترجمه ترجمه متن های انگلیسی به فارسی - فارسی به انگلیسی دارالترجمه مترجم انگلیسی در ترجمه کلیه متون تخصصی ، عمومی ، دانشجوئی دارالترجمه دارالترجمه : خدمات ترجمه فرانسه به فارسی دارالترجمه ترجمه فارسی به انگلیسی دراسرع وقت دارالترجمه ترجمه تخصصی کلیه متون به کلیه زبانها با کیفیت عالی دارالترجمه ترجمه در کوتاه ترین زمان و کمترین زمان دارالترجمه ترجمه جمله ی فارسی به انگلیسی دارالترجمه ترجمه کلیه کتب تخصصی دارالترجمه ارتباط ترجمه ی متون فارسی به انگلیسی دارالترجمه ترجمه کاتالوگ متون اداری بازرگانی مالی ، قرارداد و غیره دارالترجمه سایت ترجمه انواع متون تخصصی دارالترجمه ارتباط ترجمه کلیه متون فارسی به انگلیسی ، عمومی و تخصصی دارالترجمه دارالترجمه : سفارش مستقیم ترجمه متون با هزینه کمتر دارالترجمه ترجمه دقیق و فوری انواع متون انگلیسی و فارسی دارالترجمه ترجمه آنلاین جمله از فارسی به انگلیسی دارالترجمه ترجمه انواع مختلف متون تخصصی دارالترجمه ترجمه کلیه متون هلندی دارالترجمه ارتباط ترجمه تخصصی هر متن فارسی به انگلیسی کلمه ای دارالترجمه دارالترجمه با بکارگیری گروهی مجرب و متخصص در تمامی رشته ها دارالترجمه ترجمه متون تخصصی مهندسی پزشکی دارالترجمه ترجمه پروژه های علمی دارالترجمه دارالترجمه با 24+ سال سابقه ترجمه دارالترجمه ترجمه فوری مکاتبات تجاری روزانه از طریق ایمیل با کیفیت و سرعت عمل دارالترجمه ترجمه مقالات و مجلات اینترنتی دارالترجمه مترجم متن آنلاین فارسی دارالترجمه ارتباط ترجمه اینترنتی انواع متون تخصصی و عمومی دارالترجمه ترجمه آنلاین فارسی به انگلیسی و آلمانی و فرانسه دارالترجمه ترجمه همزمان فوری زبان انگلیسی دارالترجمه
/ 0 نظر / 24 بازدید